واژه زمان

تجربه شهریار عیوض‌زاده از گذر زمان

جنگ و صلح

شهریار عیوض‌زاده زمین و انسانهایش

این طور نیست که بگویم همیشه همزیستی بهتر از جنگ است اما واقعا بعضی وقتها همزیستی به راستی ممکن است بهتر از جنگ باشد! ….

مدتها بود که با مورچگان خانه سر جنگ داشتیم … راستش تا به حال دلمان هم نیامده بود که روشهای کشتار دسته جمعی از نوع بنیان‌کن آن را هم تست کنیم … هنوز هم نمی‌گوییم که با یکدیگر از سر صلح آمده‌ایم اما به هر حال یک گزینه‌ی همزیستی میان خودمان برپا کرده‌ایم… ما برای مورچه‌ها ظرف آب قند می‌گذاریم و مورچه‌ها هم در عوض به همان آب قند بسنده می‌کنند و سر از ناکجاهای آشپزخانه در نمی‌آورند … این هم عکسی از این همزیستی.

۵ دیدگاه

داشتن هم خانه هایی به این روشنفکری و تا این حد اهل گفتگو و مصالحه در این روزگار سردو ناجوانمرد سعادتیست!
پایدار باشید و سبز

ارسال شده توسط گواه, مورخ ۲۱ بهمن ۱۳۸۶, ۵:۳۷ ب.ظ. #.

جالبه، ما هم مدتی در خانه با مشکل مشابهی مواجه شده بودیم. چیزی از دست مورچگان خانه در امان نبود. حتی یک بار صبح پس از صرف صبحانه با عجله خانه را ترک کردیم. شب که برگشتیم متوجه شدیم که مقداری عسل روی رومیزی چکیده بوده و مورچگان عسل و رومیزی را با هم خورده بودند!!! جالبه که بعد از چند وقت به یک همزیستی غیرمترقبه دست یافتیم. مورچه های آشپزخانه خرده ریزهایی را که روی کابینت یا کف آشپزخانه می یافتند جمع می کردند!

ارسال شده توسط گرگ خاكستري, مورخ ۲۳ بهمن ۱۳۸۶, ۲:۲۷ ق.ظ. #.

یک اینکه با گواه موافقم
دو اینکه ما هم این مشکل را داشتیم و به همان دلایلی که شهریار گفت علاقمند به همزیستی بودیم که نشد و به فکر ظرف آب قند و خرده نان هم نیافتدایم و فقط کاوش کردیم و مدخل وردی‌شان به داخل خانه را یافتیم و آنجا را مسدود کردیم تا به این عزیزان بگویم چهار دیواری اختیاری.

ارسال شده توسط شهريار رحماني, مورخ ۲۴ بهمن ۱۳۸۶, ۳:۳۰ ق.ظ. #.

خوش به حالت! من یه آکواریوم از این مورچه‌خوارها دارم. هر چی می‌گردم یک دونه هم پیدا نمی‌کنم شکم این بیچاره‌ها رو سیر کنم. هر چی تله – از قند گرفته تا چیپس- هم می‌گذارم فایده ندارد.

ارسال شده توسط نوشتن براي خودفهمي, مورخ ۲۷ بهمن ۱۳۸۶, ۴:۲۷ ق.ظ. #.

راستی یادم رفت بگویم جایی خواندم این کار نه تنها باعث کاهش جمعیت مورچه‌ها نمی‌شود؛ بلکه به بقای آنها در خانه شما کمک می‌کند. باید مواد غذایی را از در ظروف در بسته قرار داد. اگر مورچه‌ها به این نتیجه برسند که منزل شما جای کم‌برکتی است؛ خودشان مهاجرت می‌کنند.

ارسال شده توسط نوشتن براي خودفهمي, مورخ ۲۹ بهمن ۱۳۸۶, ۵:۲۲ ق.ظ. #.

ارسال دیدگاه!پیامواژه زمان © 2007.

ساخته شده توسط Rodrigo آماده شده برای وردپرس فارسی و فارسی سازی شده توسط علی ایرانی.

WordPress